Dowódcy pułku

Dowódcami naszej jednostki byli:

  1. mjr Wiesław Cegłowski – 10.1951 r. – 22.10.1953 r.
  2. mjr, ppłk, płk Stanisław Komski – 22.10.1953 r. – 31.12.1961 r. z przerwą od 31.10.1956 r. do 31.101957 r. szkolenie na kursie dowódców pułku. W zastępstwie obowiązki dowódcy pułku pełnili:
    • kpt. Ryszard Markowski zca ds. polit. 31.10.1956 r. - 11.02.1957 r.
    • mjr Stanisław Fiutek zca ds. liniowych 11.02.1957 r. – 14.07.1957 r.
    • ppłk Wacław Feryniec – dowódca 33 pcz w Zambrowie po jego rozformowaniu 14.07.1957 r. – 31.10.1957 r.
  3. mjr, ppłk, płk dypl. Wiesław Kociołek – 1.01.1962 r. – 02.1966 r.
  4. ppłk, płk dypl. Henryk Godleś – 02.1966 r.– 10.1970 r.
  5. mjr, ppłk, płk dypl. Józef Gierałtowski – 10.1970 r. – 27.10.1974 r.
  6. mjr, ppłk dypl. Czesław Laszczkowski – 27.10.1974 r. – 13.12.1977 r.
  7. mjr dypl. Tadeusz Bazydło – 13.12.1977 r. – 08.1980 r.
  8. mjr, ppłk, płk dypl. Sławomir May – 8.1980 r. – 30.09.1989 r.
  • Wiesław Cegłowski

    Wiesław Cegłowski

  • Stanisław Komski

    Stanisław Komski

  • Wiesław Kociołek

    Wiesław Kociołek

  • Henryk Godleś

    Henryk Godleś

  • Józef Gierałtowski

    Józef Gierałtowski

  • Czesław Laszczkowski

    Czesław Laszczkowski

  • Tadeusz Bazydło

    Tadeusz Bazydło

  • Sławomir May

    Sławomir May

Script logo