Prośba o pomoc

Koledzy, przyjaciele i goście. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie aktualizacji  i uzupełniania  materiałów na naszej stronie www.11pcz.pl.  Jest to jedyne obecnie miejsce poświęcone tradycjom  i historii 11 pułku czołgów średnich, w którym  zgromadziliśmy  tak wiele  okruchów wspomnień minionych lat.

     W ostatnim czasie nastąpiło na niej dużo zmian. Przyczynił się do tego nasz kolega Andrzej Nowak,  który w pułku również  zaznaczył swoją obecność, a którego z pewnością wielu z Was pamięta. Dziś obaj  wysilając  pamięć, wspieraną długoletnim doświadczeniem  dziennikarskim Andrzeja,  próbujemy wspólnie uporządkować  materiały źródłowe którymi dysponujemy .

     Nie jest to łatwe zadanie, bowiem mamy ” wyrwane z kontekstu”  pomieszane zdjęcia sfotografowane ze stron kroniki jednostki.  Niestety nie mamy wglądu do oryginalnych  kronik, które ułatwiły by zadanie. Wspólnie próbujemy rozdzielać i podpisywać zdjęcia,  przyporządkowując je w poszczególnych latach  przypisanych do danego dowódcy.   Aktualnie stworzyliśmy także dodatkowe podkategorie, m.in. „Sport i rekreacja” oraz „Kultura i uroczystości rodzinne”.  Być może w miarę potrzeb powstaną też następne.

     Dużo jednak zdjęć jest jeszcze niepodpisanych  Znajdują się one w różnych zakładkach, w tym także profilach imiennych.

     Właśnie dlatego apelujemy do Was, zwłaszcza tych którzy z jednostką związani byli przez wiele lat i z pewnością  pamiętać mogą nazwiska, twarze, sytuacje.

     Koledzy pomóżcie, póki jest jeszcze sposobność do tego  by skrzesać  pamięć i ocalić od zapomnienia sylwetki tych którzy tworzyli historię tej jednostki.

     Kiedyś Andrzej powiedział mi, iż żałuję , że gdy była jeszcze taka możliwość, nie siadł z Tatą Leszkiem  nad wielkim pudłem  fotografii  by opisać zdjęcia  na których teraz wiele osób pozostanie anonimowych .

     Prosimy, abyście odwiedzali naszą stronę, próbowali rozpoznawać poszczególne zdjęcia i starali się ustalić czego dotyczą, co przedstawiają i do jakiego okresu  je zaliczyć oraz kto jest na tych zdjęciach. Będziemy wdzięczni za pomoc i przesyłanie na mój adres (poprzez formularz kontaktowy w menu "Inne/Kontakt z administratorem") wszelkich podpowiedzi, wspomnień i opisów sytuacji. Piszcie sygnalizujcie tak jak wam pamięć i serce podpowiadają. Nie martwcie się ze czegoś nie jesteście pewni. Liczy się każda sugestia, podpowiedź, wskazówka.

     Dla ułatwienia wszystkie zdjęcia są ponumerowane (numer pod zdjęciem). Ponadto wszystkie zgromadzone w galeriach zdjęcia po otwarciu ich do dużego formatu mają w lewym dolnym rogu porządkowy numer ewidencyjny  np.: 3/42 przydatny, jeśli konieczna jest korekta zdjęcia podpisanego.

     Proszę Was także o rozpowszechnienie tej prośby do naszych kolegów, do których nie mam adresów. Poproście ich także o pomoc dla wspólnego dobra by ocalić od zapomnienia.

     Będziemy wdzięczni także za inne zdjęcia, które posiadacie w swoich zbiorach, a których nie ma na stronie.  Każdemu chętnemu  który wyrazi taką wolę i dostarczy  swoje zdjęcia lub wspomnienia  zrobimy indywidualny imienny profil  w części – „Ze zbiorów”.

Script logo